Rippikoulu on puolen vuoden mittainen tutustuminen seurakuntaan ja kristilliseen uskoon. Usein rippikoulu käydään sinä vuonna, kun nuori täyttää 15 vuotta. Rippikoulun voi käydä myös aikuisena.

Rippikoulu edeltää rippijuhlia

Uutislistaukseen

Yhteistyömitallin saajat: Sakari Neuvonen, Karina Karvonen ja Vogi Vari Sakari Neuvonen, Karina Karvonen ja Vogi Vari

Arkkipiispa Viilma myönsi kolme yhteistyömitalia Suomalaiseen seurakuntaan

13.10.2020 11.51

Viron kirkon arkkipiispa Urmas Viilma myönsi kolme yhteistyömitallia Tallinnan suomalaiseen seurakuntaan: Karina Karvoselle, Sakari Neuvoselle ja Vogi Varille.  

Soome koguduse pidulikus jumalateenistuses 11.10 jagati EELK peapiiskopi poolt antud koostöömetallid: Karina Karvonen, Sakari Neuvonen ja  Vogi Vari. 

Karina Karvonen oli Tallinna Ingerisoomlaste koguduse rajaja a 1989 milles hiljem sai Tallinna Soome kogudus. Mitmeid aastaid ta osales koguduse juhatuses ja abistas kogudusetöös kui vaja oli. Karina mäletab veel koguduse rajamist: ”see oli siiski suur ime et meile nõukaajal Moskvast lubati meile oma kogudus”  Samuti imeks oli Pärnu Mnt 8 koguduseruumid, mille jaoks „kollased kaardid“ korjati. Ingerisoomlased olid aktiivsed seltsi inimesed ning soomekeelne kogudus oli südame asi, ta meenutas edasi. Nüüd Karina lapsed on juba suureks saanud ja jälle on aega koguduse jaoks. Eriti jumalateenistus on südamelähedane Karinale.       

Sakari Neuvonen on Välissoomlaste parlamendi Ida-Euroopa osakonna  liige ning Tartu Tampere Maja peremees. Kakskümmend aastat tagasi ta sai Tartu Ülikooli õppima ja see aeg on jätkunud Tartus. Juurde on leidnud ka abikaasa ja sündinud tütar. Sakari on tuttav eriti soomastele kes elavad ja õppivad Tartus. Tampere Majas korraldatakse kunstinäitusi ja hernesuppiõhtuid millele kõik on teretulnud osalema. Seal samas majas lauldakse ka jõululaulud koos Soome kogudusega. Sakari on aktiivne liige soomlaste võrgustikus Eestis.    

Vogi Vari on Ingerisoomlaste Tallinna Seltsi pikaajaline juhataja ja Põllküla ingerisoomlaste kalmistu rajaja. Ingeri seltsi koondab ingeri memmed laulma ja tantsima ja suhtlema koos. Seltsi on Ingeri kulttuuri ja pärandi säilitaja ja elluviija. Kui on pidu või autosõit vaja voib kutsuda Vogi abiliseks ta on ikka valmis. Põllküla kalmistu oli sõdaajal kogumislaager, mille saadeti ingerisoomlased lapsed, emad ja memmed et saada Soome kui elu Ingeris ei lubatud. Igal aastal Soome kogudus rändab Põllküla kalmistule palvetama, laulma ja meenutama. Vogile Põllküla on südameasi, ta on aastaid töötanud selle kalmistu ja mälestuspaika arendamiseks.