EELK Soome Püha Peetruse kogudus suomi / english / sverige
KOGUDUSE JUHATUS JA NÕUKOGU

SOOME PÜHA PEETRUSE KOGUDUS

Kogudus

Soome Püha Peetruse kogudus on Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kogudus. Soomekeelse kogudusetöö hulka kuulub kogu Eesti, tegevuse pearõhk on siiski Tallinnas.

Soome Evangeelse Luterliku Kiriku Kirikuvalitsus saadab kogudusse õpetaja teenima ingerisoomlasi, välissoomlasi ja ajutiselt Eestis viibivaid soomlasi. Soome Evangeelse Luterliku Kiriku Kirikuvalitsuse välissuhete osakond teeb oma tööd välissoomlaste hulgas Eestis EELK Soome Püha Peetruse koguduse kaudu. Koguduseliikmeks saab kristlikult ristitud inimene, täites avalduse ja makstes liikmemaksu. Avalduse plangi saab weebilehelt koguduseõpetajalt

Püha Peetruse kogudus teenib nii Tallinnas tegutsevat, peamiselt ingerisoomlastest koosnevat kogudust, kui ka kõiki Eestis elavaid või seal muidu viibivaid soomlasi ning Eestit külastavaid soome turiste. Nõnda tahab Soome Evangeelne Luterlik rahvakirik hoolitseda oma liikmete eest Eestis ja teenida neid oma emakeeles.

Soome Püha Peetruse kogudus ütleb teretulemast kõigile Eestis viibivatele soomlastele!

|↑ üles|

Kantselei: Pärnu mnt 8-6 | Postiaadress: Rüütli 9, 10130 Tallinn | tel +372 644 6847 | tallinna.soome@eelk.ee